Yüksekokullar için Fizyoloji
Yüksekokullar için Fizyoloji
Yüksekokullar için Fizyoloji
Yüksekokullar için Fizyoloji
Yüksekokullar için Fizyoloji
Yüksekokullar için Fizyoloji

Yüksekokullar için Fizyoloji (9789754112696)

Fiyat : ₺100,00
Toplam Stok Adedi : 9

ISBN: 9789754112696

Yazar: Prof. Dr. Berrak Ç. Yeğen

Yayınevi: Yüce

Baskı Yılı: 2018

Sayfa ;Sayısı: 324

YÜKSEKOKULLAR İÇİN FİZYOLOJİ

Önsöz

Yaşamın mantığını araştıran Fizyoloji, moleküler düzeyden hücre, doku, organ, sistem ve organizma düzeyine kadar tüm işlevleri sorgulayan bilim dalıdır. Adına Nobel ödülü verilen Fizyoloji, ilk kez MÖ 600'lü yıllarda felsefi bir terim olarak kullanılmış, 16. Yüzyıldan itibaren sağlık ve fen bilimleri terminolojisine girmiştir,

İnsan vücudunun temel çalışma mekanizmalarının anlatıldığı "Yüksekokullar için Fizyoloji" kitabının, sağlık ve fen bilimleri alanındaki fakültelerde ve yüksekokullarda ders kitabı olarak kullanılması amaçlanmaktadır. Mutlaka bilinmesi gereken tüm Fizyoloji konularının yer aldığı bu kitabın, eğitiminin standardizasyonuna da katkı sağlaması hedeflenmektedir,

Türk Fizyolojik Bilimler Derneği tarafından basımı gerçekleştirilen bu ilk kitabın bölümleri; kitabın hedef kitlesine eğitim veren genç meslektaşlarımız tarafından yazıldı. Akademik yaşamlarının en yoğun olduğu dönemlerinde emeklerini esirgemeyen; Sayın Doç, Dr. Muaz Belviranlı, Doç, Dr. Oğuz Gözen, Doç. Dr. Özgür Kasırnay Çakır, Doç. Dr. Ercan Özdemir, Doç. Dr. Gökhan Cesur, Yrd. Doç. Dr. Melike Şahiner, Yard. Doç. Dr. Meltem Kolgazi, Yrd. Doç. Dr. Mukadder Okuyan, Yrd. Doç. Dr. Sibel Bayrak, Öğr. Gör. Dr. Muhittin Onur Yaman, Uzm. Dr. Ezgi Tuna Erdoğan'a teşekkür ederiz.

Yazar grubunun oluşturulmasından, kitap içeriğinin edisyonuna ve basımına kadar tüm aşamalarda emeği bulunan ve derneğimiz adına bir ilkin gerçekleşmesini sağlayan sayın Prof. Dr. Berrak Ç. YEĞEN' e sonsuz teşekkürler.

Basımın gerçekleşmesini sağlayan YÜCE reklam/yayım/dağıtım A.Ş. 'ye ve kitabın görsel bölümlerinin hazırlanmasında emeği geçen Sayın Merve Evren'e teşekkür ederiz.

Fizyoloji eğitimine katkı sağlaması dileğiyle ....

Yüksekokullar için Fizyoloji

2011-2014 Dönemi Türk Fizyolojik Bilimler Derneği'nin

Yönetim Kurulu adına

Başkan

Prof. Dr. Nevzat KAHVECİ

Benzer Ürünler