Tıbbi Rehabilitasyon
Tıbbi Rehabilitasyon
Tıbbi Rehabilitasyon
Tıbbi Rehabilitasyon
Tıbbi Rehabilitasyon

Tıbbi Rehabilitasyon (9786053351405)

İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : ₺660,00
İndirimli : ₺550,00
Toplam Stok Adedi : 3

Tıbbi Rehabilitasyon 3.Baskı

ISBN: 9786053351405

Yazar: Hasan Oğuz, Haşim Çakırbay, Burcu Yanık

Basım Yılı: 2015

Baskı Sayısı: 3

Sayfa Sayısı: 1176 / 1 Cilt

TIBBİ REHABİLİTASYON 3.BASKI

Önsöz

Tıbbi Rehabilitasyon 3.Baskı kitabının amacı çok şey anlatmaktan ziyade anlaşılır olmak; okuyucunun kısa sürede temel bilgileri edinebilmesini ve öğrendiklerini uygulayabilmesini sağlamak.

Kolay anlaşılsın diye konular kısa tutulmaya, ortak terminoloji ve sade bir dil kullanılmaya çalışıldı.

Tıbbi Rehabilitasyon 3.Baskı kitabı bir yay, okuyucu ileriye atılan ok olabilir. Okun başlangıç noktası yaydır. Hedef bilimse, fıziyatriyi kanıta dayalı tıp kavramı içinde ileriye götürmekse, ülke sınırlan dışına çıkmaksa, okun kat edeceği uzun bir yol var.

Fiziksel tıp ve rehabilitasyon (FTR) uygulamaları fonksiyonel MR, ultrasonografı, elektrofızyolojik incelemeler, kas, kalp ve akciğer fonksiyonlarının tespiti ve geliştirilen değerlendirme ölçekleriyle daha ölçülebilir hale gelmekte, randomize kontrollü çalışmalar kolaylaşmaktadır. Diğer yandan, kronik hastalıklar ve yaşlanmayla rehabilitasyona ihtiyaç duyan insan sayısı giderek artmaktadır. Bu gelişmeler rehabilitasyonun gelecekte dal1a çok konuşulan, tartışılan, araştırılan ve uygulanan bir uzmanlık dalı haline geleceğini göstermektedir.

Fiziyatrist sayısı yönünden dünyada üst sıralarda yer alıyoruz. Türkiye'de FTR uzmanlığını sınavda yüksek puan alan bilgili, yetenekli, zeki hekimler seçiyor. Öğretim kalitemiz gi­derek artıyor. Öyleyse, neden başkalarını izleyen yerine yaptığımız araştırmaları izleten, bilim, organizasyon ve yatırımla gelişen, geliştikçe öncülük eden ülke olmayalım!

Hiçbir maddi karşılık beklemeden insanımıza ve bilime katkıda bulunma heyecanıyla emek sarf eden yazarlarımıza, teşvik eden, cesaret veren meslektaşlarımıza, eş, dost ve arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Tıbbi Rehabilitasyon 3.Baskı

Hasan OĞUZ

Benzer Ürünler