Sağlık Bilimleri için Resimli Temel Anatomi
Sağlık Bilimleri için Resimli Temel Anatomi
Sağlık Bilimleri için Resimli Temel Anatomi
Sağlık Bilimleri için Resimli Temel Anatomi

Sağlık Bilimleri için Resimli Temel Anatomi (9786057607270)

Fiyat : ₺95,00
Toplam Stok Adedi : 5

ISBN: 9786057607270

Yazar: Prof. Dr. Bünyamin ŞAHİN

Yayınevi: İstanbul Tıp Kitabevleri

Basım Yılı: 2019

Sayfa Sayısı: 287

SAĞLIK BİLİMLERİ İÇİN RESİMLİ TEMEL ANATOMİ

ÖNSÖZ

Sağlık bilimleri eğitiminde temel bilgilerden birisi anatomidir. Öğrenciler eğitimleri boyunca alacakları mesleki bilgilerini kavrayabilmek için iyi bir anatomi bilgisine ihtiyaç duyarlar. Ancak, sağlık alanındaki eğitim iki yıllık ön lisans ve dört yıllık lisans programları olarak iki farklı şekilde verilmektedir. Dolayısıyla verilen eğitimin seviyesinde de farklılıklar bulunmaktadır. Bu durum karşısında öğrencilerimiz hangi kitabı kullanacakları konusunda çelişki yaşamaktadırlar. Ayrıca, anatomi tanımlayıcı bir bilim olarak bol miktarda resim ve görsel kullanmak durumundadır. Bu nedenle öğrenciler aynı zamanda bir atlas edinme ihtiyacı duymaktadırlar.

Sağlık Bilimleri için Resimli Temel Anatomi kitabımızda tek bir kaynak ile ön lisans ve lisans seviyesindeki eğitimlerde kullanılmak üzere ve atlas ihtiyacını da karşılar nitelikte bir eser kaleme aldık. Kitabın tamamı lisans düzeyindeki eğitim için bilgi içerirken sayfalardaki kutucukların dışında kalan ve arka zemin içermeyen metinler ön lisans öğrencilerine yönelik temel anatomi bilgilerini içermektedir. Ayrıca, ön lisans öğrencileri arzu ettikleri takdirde kutucuklardaki metinleri de okuyarak detay bilgi alma imkanı bulacaklardır. Eserde olabildiğince fazla resim kullanmak suretiyle de atlas ihtiyacını en aza indirmeyi amaçladık.

Sağlık Bilimleri için Resimli Temel Anatomi kitabının hazırlanmasında büyük gayret gösteren ve bölüm yazarları olan değerli hocalarımızın katkıları olmasaydı bu eser ortaya çıkmazda. Resimlerin hazırlanması, seçilmesi, yerleştirilmesi ve titiz bir şekilde kitabın baskıya hazırlanması da Sn. Dr. Öğr. Üyesi Mert Nahir'in büyük gayretleri ile olmuştur. Dizgiyi yapan İstanbul Tıp Kitabevleri grafikeri Sn. Şevval Gülköken olağan üstü bir çaba göstererek eserin ortaya çıkmasına büyük katkıda bulunmuştur.

Son olarak, bu eserin tasarımını kendisi ile paylaştığım günden itibaren heyecanlanan ve bize sonsuz destek sağlayan İstanbul Tıp Kitabevlerinin sahibi Sn. İsmail Şahin olmasaydı bu eser ortaya çıkmazdı. Dolayısıyla katkılarını sıralamaya çalıştığım bu değerli dostlarıma sonsuz şükranlarımı sunarım.

Sağlık Bilimleri için Resimli Temel Anatomi kitabının öğrencilerimize yararlı olması dileğiyle ...

Prof. Dr. Bünyamin Şahin

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi

Anatomi Anabilim Dalı

Benzer Ürünler