Gastrointestinal Traktüs Mukozası Biyopsilerinin Yorumu Cilt 2
Gastrointestinal Traktüs Mukozası Biyopsilerinin Yorumu Cilt 2
Gastrointestinal Traktüs Mukozası Biyopsilerinin Yorumu Cilt 2

Gastrointestinal Traktüs Mukozası Biyopsilerinin Yorumu Cilt 2 (9786053353720)

İndirim Oranı : %8 İndirim
Fiyat : ₺195,00
İndirimli : ₺180,00
Toplam Stok Adedi : 5

Yazar : Montgomery , Voltaggio
Çeviri Editörü : Prof. Dr. Sibel Erdamar Çetin
Sayfa Sayısı : 344
Baskı Tarihi : 2018
Kağıt : Kuşe
ISBN : 9786053353720

GASTROİNTESTİNAL TRAKTÜS MUKOZASI BİYOPSİLERİNİN YORUMU CİLT 2

ÇEVİRİ EDİTÖRÜNÜN ÖNSÖZÜ

Gastrointestinal sistem patolojisi günlük patoloji rutinimizin önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Endoskopik biyopsilere yaklaşım pek çok patoloji asistan ve yeni uzmanın zorlandığı konulardan biridir. Gastrointestinal sistemin tümörleri de çok geniş bir yelpazeyi içermekte olup sınıflandırmalarda en çok güncellemenin yapıldığı tümör gruplarını oluşturmaktadır. Günümüzde GİS tümörlerinde gastroenterolog, medikal onkolog ve radyasyon onkologları tarafından uygulanan yeni tedavi yaklaşımları (hedefe yönelik tedavi, immun-blokaj tedavileri vb) küçük biyopsilerin, dolayısı ile endoskopik biyopsilerin değerini artırmaktadır. Patolog çok değerli olan bu dokudan maksimum bilgi sağlamak ve bunu raporlamak durumundadır. Bunu yaparken hemotoksilen eozin düzeyinde yaklaşım her zaman olduğu gibi çok önemlidir. Patolog mevcut materyali tanı için kullanırken hastanın daha sonraki tedavi yaklaşımlarını da düşünerek hareket etmelidir.

Bu nedenle özellikle yeni başlayan patologlar için elementer lezyonların tanınmasında, Dr. E.A. Montgomeri'nin bu kitabının önemli olduğunu ve günlük rutin değerlendirmelere yaklaşımda kolaylık getirdiğini düşünüyorum. Bu kitabın çevirisinde, her ne kadar elimizden gelen tüm çabayı göstermiş olmamıza rağmen, varsa meydana gelmiş hatalar için şimdiden affınıza sığınıyorum.

Gastrointestinal Traktüs Mukozası Biyopsilerinin Yorumu Cilt 2  kitabının çevirisini gerçekleştiren değerli meslektaşlarım ve arkadaşlarım Prof. Dr. Özgül Sagol, Prof. Dr. Banu Bilezikçi ve Doç. Dr. Mehtat Ünlü'ye; yıllardır birlikte çalıştığım Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalının değerli uzmanları Uzm. Dr. Şebnem Batur ve Uzm. Dr. Nuray Kepil'e, bu kitap serisi çevirilerinin Türkiye'ye kazandırılmasını sağlayan Nobel Tıp Kitabevleri yöneticilerine, Sn. Erol Biroğlu'na ve bu kitabın dizgilenmesinde her daim emeği olan Can Gelgeç'e teşekkür ederim.

Ayrıca tüm akademik çalışmalarımda her zaman benim yanımda büyük bir sabır ve anlayışla yer alan ve desteklerini hiç esirgemeyen sevgili eşime ve kızıma çok teşekkür ederim.

Prof. Dr. Sibel Erdamar Çetin

Benzer Ürünler