Endodontide Tanı ve Tedaviler
Endodontide Tanı ve Tedaviler
Endodontide Tanı ve Tedaviler
Endodontide Tanı ve Tedaviler

Endodontide Tanı ve Tedaviler (9789754204902)

İndirim Oranı : %6 İndirim
Fiyat : ₺160,00
İndirimli : ₺150,00
Toplam Stok Adedi : 1

ISBN: 9789754204902

Yazar: Prof. Dr. M. Kemal Çalışkan

Basım Yılı: 2014

Sayfa Sayısı: 832 Sayfa

ENDODONTİDE TANI VE TEDAVİLER

ÖNSÖZ

Diş hekimliğinde bir bilim dalı olan Endodonti 20.yy sonlarından beri hem dünyanın teknolojik gelişim ritmindeki hızlanma hem de biyolojiden sonra biyofizik ve biyokimya bilimlerinin endodontiye verdiği bilimsel katkılar nedeniyle devamlı gelişmektedir. Bunun sonucunda endodontiyi ilgilendiren pulpa ve periapikal hastalıklarının etiyoloji, epidemiyolojisi, histopotolojisi, mikrobiyoloji, klinik tam ve tedavi yöntemleri ve de prognozunu etkileyen faktörler hakkında birçok bilimsel çalışma literatürde yer almıştır.

Endodontide Tam ve Tedaviler kitabında bu konular 28 bölüm altında toplanmıştır. Her bölümde gerek bilgi ve gerekse görsel yönden kaynaklar da adı geçen Türk ve yabancı bilim adamlarının çalışmalarından yararlanmıştır. Endodontik tedavi sonuçlarının uzun dönemli klinik ve radyografik yöntemlerle tespit dilmesi, bunların görsel olarak sunumunu zorlaştırmaktadır. Bu zorluğu bildiğimden dolayı 25 yıllık akademik yaşamımda Fakültemiz Endodonti Kliniğine gelen ve tarafımdan tedavi edilen hastalara ait bir özel arşiv oluşturmaya çalışhm. Böylece kitabın ilgili bölümlerinde endodontik tedavilere ait olgularını görsel olarak sunma fırsatı buldum.

Endodontide Tanı ve Tedaviler kitabının yazılmasının her aşamasında çok büyük emek sarf eden Sayın Dt. Ahmet Erarslan' a ve Sayın Melilha Unutmaz'a başta olmak üzere gerekli eleştiri ve katkılar sağlayan değerli öğretim üyesi arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler sunarım.

Akademik yaşamımın her aşamasında büyük bir sabır ve sevgiyle beni her zaman destekleyen sevgili eşim, Dt. Gülten' e en derin sevgilerimle teşekkür ediyorum.

Kitabımın sevgili öğrencilerimize ve değerli diş hekimlerine faydalı olması ümidiyle saygılarımı sunanın.

Prof. Dr. M. Kemal Çalışkan

Benzer Ürünler