Endodonti - Prof. Dr. Selmin Kaan Aşçı
Endodonti - Prof. Dr. Selmin Kaan Aşçı
Endodonti - Prof. Dr. Selmin Kaan Aşçı
Endodonti - Prof. Dr. Selmin Kaan Aşçı
Endodonti - Prof. Dr. Selmin Kaan Aşçı
Endodonti - Prof. Dr. Selmin Kaan Aşçı

Endodonti (9786058545014)

Fiyat : ₺450,00
Toplam Stok Adedi : 1

ISBN: 9786058545014                                                               

Yazar: Prof. Dr. Selmin Kaan Aşçı                              

Basım Yılı: 2014                              

Sayfa Sayısı: 752                                                                                                

ENDODONTİ

Önsöz

Ağız ve diş sağlığı, genel sağlık açısından en önemli temel öğelerden biridir. Ağız-diş hastalıkları ile sistemik hastalıklar arasındaki bağlantıya ilişkin bilimsel kanıtlar devamlı artış göstermektedir. Dünya Diş Hekimleri Birliği (FDI) de, ağız-diş sağlığının genel sağlığın ayrılmaz bir bileşeni olarak tanınması gereğini vurgulamaktadır.     

Dişhekiminin başlıca amacı, dişin ağızda fonksiyonlarını sürdürecek şekilde korunmasını sağlamaktır. Pulpa ve periapikal doku hastalıklarının tanı ve tedavisinde kullanılan materyaller ve uygulanan yöntemlere ilişkin olarak son yıllarda görülen odonto-teknik gelişmeler, diş kayıplarının önlenmesine büyük ölçüde yardımcı olmaktadır. Endodonti kitabımızda;  pulpa ve periapikal doku hastalıkları, endo-perio lezyonlar ve multi-disipliner bir problem olan kök rezorpsiyonlarının tanı ve tedavileri, temel bilim konuları ile birlikte ele alınmıştır. Değerli akademisyen arkadaşlarımın hazırladığı bölümlerin ve olguların yer aldığı bu kitabın, tüm meslektaşlarımıza ve sevgili öğrencilerimize yararlı olmasını diliyorum.

Teşekkür

Yaşamımda ve akademik çalışmalarımda daima yanımda olan eşim Dr. Ahmet Aşçı’ya, kızım Aydan’a, kardeşim Sevil Kaan’a ve tüm yardımları için Tuncer Dağcı’ya teşekkürlerimi sunarım. Annem Fikriye Kaan ve babam Osman Kaan’ı ve Kaan’ı minnet ve saygı ile anıyorum. Eğitim ve öğretim yaşamımdaki tüm hocalarıma saygılarımı sunuyorum.     

Endodonti kitabımızın hazırlanmasında benimle aynı heyecanı paylaşan ve büyük bir özveri ile yardımcı olan sayın Dr. Elif Defne Tacettinoğlu’na, sayın Dr. Ertuğrul Çetinkaya’ya, basımında büyük emeği olan sayın Dilek Deveci’ye ve Quintessence ailesine teşekkür ederim.

Endodonti kitabında ilgili bölümleri hazırlayan ve olgularını paylaşarak içeriğini zenginleştiren değerli meslektaşlarıma teşekkürlerimi sunarım. Meslektaşlarıma ve daha iyi öğretebilmek için beni daha iyi öğrenmeye ivmelendiren öğrencilerimize sevgilerimi, sağlık ve başarı dileklerimi sunuyorum.

Prof. Dr. Selmin Kaan Aşçı

İstanbul, 2014

Benzer Ürünler