Doğal Doğum Felsefesi 2.Baskı
Doğal Doğum Felsefesi 2.Baskı
Doğal Doğum Felsefesi 2.Baskı
Doğal Doğum Felsefesi 2.Baskı
Doğal Doğum Felsefesi 2.Baskı

Doğal Doğum Felsefesi 2.Baskı (9786053353775)

İndirim Oranı : %16 İndirim
Fiyat : ₺117,00
İndirimli : ₺98,00
Toplam Stok Adedi : 8

ISBN: 9786053353775                                                        

Yazar: Doç. Dr. Gülay Rathfisch     

Basım Yılı: 2018                                                                                          

Baskı Sayısı: 2                                                             

Sayfa Sayısı: 256             

DOĞAL DOĞUM FELSEFESİ 2.BASKI

SUNUM

Doğum süreci kadının hayatı boyunca nadir yaşayacağı eşsiz olaylardan biridir. Kadının, kendisinin ve bebeğinin çıktığı bu doğum yolcuğundan haz duyması ve bu yolculuğu güzel anılarla tamamlaması en temel arzudur. Her kadının coşku içinde doğum yapması en doğal haktır. Aslında, insanlığın varoluş sürecinden beri gerçekleşmekte olan doğum sürecinin, ilkel çağlardan beri var olan o büyüsü, kadınların ilkel beyninde saklıdır. Her şey orada bulunmaktadır. Milyonlarca yıldır yaşanmış olan o doğal akış, korunmuş bir haldedir. Sadece zamanı geldiğinde ve fırsat verildiğinde, ilkel beyinde bulunan ve unutmuş olduğumuz bu doğal akış serbest kalır ve sezgiler aracılığı ile doğum anında kadına ve bebeğine rehberlik eder. İşte günümüzde daha sık konuşur olduğumuz doğal doğum bilinci, kadının doğum eyleminde, kendi içindeki büyülü arka bahçeye geçmesine yardımcı olmaktadır.

Gizemli arka bahçeye yapılacak olan içsel serüven, bu kitabı yazmaya karar vermemde etkili olan bir faktör olmuştur. Tabi ki hayat sürecinde zaman zaman bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde bu içsel yolculuğu yaparız. Mevlana ve onun eserleri ile karşılaşmam beni bu içsel güzellikler konusunda heyecanlandırdı. Özellikle Mevlana'nın Rubai'lerindeki o yoğun sevgi ve aşk duygusu beni, doğum anında yaşanan o koşulsuz sevgi ve bağlılığa sürükledi. Mevlana'nın kelimelerinden aldığım ışık; doğum anında gerçekleşen o muazzam varoluşa, o kutsallığa ve ilahi güce saygıyla yaklaşmama neden oldu. Bu yüce duygular içinde yazdığım bu kitabın, anne adaylarının doğum anında sezgilerine güvenerek çıkacakları içsel yolculuğun kapısını aralamasını amaçladım.

Kitap hazırlığım içinde hep yanımda olan ve her aşamada desteğini her zaman yanımda hissettiğim sevgili eşim Ulf Rathfisch'e, değerli zamanını ayırarak kitabımı okuyup yorumda bulunan değerli hocam İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. .Dr. Nezihe Kızılkaya Beji'ye, bana kız kardeşim kadar yakın olan, bu kitabı yazma heyecanımı benimle paylaşan ve kitabı okuyarak bana verdiği o güzel öneriler ve manevi destek için arkadaşım Yrd. Doç. Dr. İlkay Güngör'e, kitabımı okuyup değerli görüşlerini ve kendi doğum öyküsünü benimle paylaşan sevgili yengem Zarife Yıldırım'a , doğum öyküsünü ve bebeğinin resimlerini benimle paylaşan kuzenim Dilek Gültaze Sığırcı'ya, yine bebeklerinin resimlerini benimle paylaşarak bana destek v­ren Claudia Mahl ve Henry Krüger'e ve son olarak da çalışma arkadaşlarım ve öğrencilerime yazım aşamasında gösterdikleri ilgi, destek ve sabır için çok teşekkür ediyorum.

Doğal Doğum Felsefesi 2.Baskı kitabını, kendini değerli hisseden ve hayatın her anı içinde önemli olduğunu her zaman hatırlayan kadınlara adıyorum.

Doç. Dr. Gülay Rathfisch     

Benzer Ürünler