Dişhekimliği Radyolojisi Cep Atlası
Dişhekimliği Radyolojisi Cep Atlası
Dişhekimliği Radyolojisi Cep Atlası
Dişhekimliği Radyolojisi Cep Atlası
Dişhekimliği Radyolojisi Cep Atlası
Dişhekimliği Radyolojisi Cep Atlası

Dişhekimliği Radyolojisi Cep Atlası (9786059215176)

İndirim Oranı : %8 İndirim
Fiyat : ₺65,00
İndirimli : ₺60,00
Toplam Stok Adedi : 18

ISBN: 9786059215176

Yazar: Friedrich A. Pasler, Heiko Visser

Çeviri: Doç. Dr. Ülkem Aydın

Basım Yılı: 2017

Sayfa Sayısı: 340 Sayfa

DİŞHEKİMLİĞİ RADYOLOJİSİ CEP ATLASI

Önsöz

Yüz yıldan fazladır, dişhekimleri, dental yapılarda ve/veya baş ve boynun kemik yapılannda ağrı, iltihap veya diğer patolojik değişiklikler nedeniyle kendilerine başvuran hastaların klinik muayenelerini tamamlamak için x-ışınlarından yararlanmaktadırlar. On yıllar boyunca radyografik teknikler çok az değişmiş olup uygulamaya dayalı radyografik ekipman esas olarak aynıdır. Sınırlılıkları, zorlukları ve gereksinimlerine karşın 'ıslak film' banyosu da altın standart olarak kalmıştır.

Bu yeni kitap -Dişhekimliği Radyolojisi Cep Atlası- dişhekimliğine yeni bir soluk getirmektedir. Kitap, dişhekimliği ve hijyenistlik öğrenimini gören ve radyograf alma lisansı olan dişhekimi yardımcılığı eğitimi alan öğrencilerin faydalanacağı biçimde sunulmaktadır. Her hastaya özgü problemlerin çözümü özel görüntülemeler gerektirdiği için, periodontologlar, oral ve maksillofasiyal cerrahi uzmanları, hatta dental implantologlar da çalışma ortamlarında bu mükemmel 'cep' kaynağını el altında bulundurmaktan büyük fayda göreceklerdir.

Pasler ve Yisser'in bu eseri, hastaların ve radyograf alma görevini üstlenen yardımcı personelin iyonlaştırıcı radyasyona maruz kalmasını son derecede sınırlandırırken, yüksek kalitede diagnostik görüntüler oluşturmak için gerekli teknik ve ekipmanla ilgili en güncel bilgileri sunmaktadır.

Dişhekimliği Radyolojisi Cep Atlası bir bakışta kısa bir bilgiye ihtiyacı olan klinisyenlerin okumasını kolaylaştıracak şekilde, son derece iyi organize edilmiştir.

Benzer Ürünler