Dahili - Cerrahi - Adli Aciller El Kitabı 4.Baskı
Dahili - Cerrahi - Adli Aciller El Kitabı 4.Baskı

Dahili - Cerrahi - Adli Aciller El Kitabı 4.Baskı (9786053354932)

Fiyat : ₺90,00
Toplam Stok Adedi : 8

ISBN: 9786053354932

Yazar:  Prof. Dr. Mehmet Şükrü Sever , Doç. Dr. Halil Yazıcı

Basım Yılı: Kasım 2019

Sayfa Sayısı: 560

Dahili - Cerrahi - Adli Aciller El Kitabı 4.Baskı

ÖNSÖZ

'Acil'ler hekimlik uygulamasının en kritik ve riskli tarafını oluşturur. Çoğu kez beklenmedik bir zamanda ve mekanda karşılaşılan acil hastalar akut ve sıkıntılı bir tablo içindedir; hem kendileri, hem de refakatçileri telaşlı ve panik halindedir. Daha da önemlisi pek çok acil problemde hayati tehlike söz konusudur. Bu karmaşık tablo karşısında hekim, özellikle de deneyimsiz ise, telaşa ve paniğe kapılır; tanı ve tedavide yanlış uygulamalar ile mevcut tabloyu daha komplike bir hale getirebilir. Öte yandan, acil hastalıklarda uygun tedavi ile çok yüz güldürücü sonuçlar da alınabilir.

Dahili - Cerrahi - Adli Aciller El Kitabı 4.Baskı kitabı, özellikle mesleğe yeni başlayan hekimler için yazıldı; ancak, aynı zamanda aşırı uzmanlaşma dolayısı ile diğer dalların acilleri hakkında yeni bilgilerden uzak kalmış deneyimli hekimlere de özet bilgiler sunmayı amaçladı.

Dahili - Cerrahi - Adli Aciller El Kitabı 4.Baskı Kitabını olabildiğince pratik hale getirmek amacı ile teorik bilgilerden özenle kaçınıldı; zaman kaybını en aza indirgemek ve yeni mezun hekimlere kolaylık sağlamak amacı ile ilaçların piyasa isimleri de metin içinde verildi. Adli tıp ile ilgili problemler, özellikle zorunlu devlet hizmetine giden birinci basamak hekimleri için önemli bir zorluk oluşturduğundan dolayı kitaba ''Adli Aciller" de eklendi.

Bildiğimiz kadarı ile bu kapsamda bir kitap ülkemizde ilk defa yayınlanıyor.

Kitaba İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi'nin değişik anabilim dallarından çok değerli öğretim üyeleri bilgi ve deneyimleri ile katkı sağladılar.

Hepsine teşekkürlerimizi sunarız. Yararlı olması dileklerimizle ...

Dr. Mehmet Şükrü Sever/ Dr. Halil Yazıcı

Mayıs 2015;

İstanbul

Benzer Ürünler