Jinekolojik Laparaskopi Klinik Uygulamalar ve Güncel Yaklaşımlar
 Jinekolojik Laparaskopi Klinik Uygulamalar ve Güncel Yaklaşımlar
 Jinekolojik Laparoskopi Klinik Uygulamalar ve Güncel Yaklaşımlar
 Jinekolojik Laparoskopi Klinik Uygulamalar ve Güncel Yaklaşımlar
 Jinekolojik Laparoskopi Klinik Uygulamalar ve Güncel Yaklaşımlar

Jinekolojik Laparoskopi Klinik Uygulamalar ve Güncel Yaklaşımlar (L589)

Fiyat : ₺100,00
Toplam Stok Adedi : 750

ISBN: 9789944512589

Yazar: Prof. Dr. Özay Oral - Op. Dr. Furkan Kayabaşoğlu

Yayınevi: Büyükharf Türk Yayıları

Basım Yılı: 2011

Sayfa Sayısı: 415

 

 
 

Jinekolojik Laparoskopi Klinik Uygulamalar ve Güncel Yaklaşımlar

ÖNSÖZ

Jinekoloji pratiğinde laparoskopi yaklaşık 40 yıllık geçmişe sahiptir. Özellikle teknolojideki gelişmelere paralel olarak, laparoskopi çok daha geniş endikasyonlarda uygulanabilir olmuştur. Ancak laparoskopik cerrahinin yaygınlaşması sa­dece teknolojik yeniliklere bağlanmamalıdır. Cerrahi nosyonların minimal invazif cerrahiye kayması, hastaların bilinç düzeyinin artması, normal yaşama dönüş süresinin kısa olması ve hayat kalite beklentisinin artması laparoskopinin gelişiminde itici güç olmuşlardır.

Genel olarak tıpta, özel olarak da cerrahi branşlarda, hem cerrahi yöntemlerde hem de enerji çeşitlerinde çok hızlı gelişmeler olmaktadır. Önceden kullanılan enerji şekilleri dahi hastaya daha az zararlı olacak şekilde yeniden tasar­lanmış, yeni enerji çeşitleri de kullanılmaya başlanmıştır. Bunlara ek olarak bilgisayar destekli, üç boyutlu görüntü sağlayan robotik cerrahi kullanılmaya başlanmış ve klasik laparoskopik el aletleriyle yapmakta zorlandığımız manipü­lasyonlar yapılabilir hale gelmiştir.

"Laparoskopi: Klinik Uygulamalar ve Güncel Yaklaşımlar" kitabını laparoskopik cerrahinin uygulanmasını yaygın­laştırmak amacı ile planladık. Sadece ülkemizdeki değil, dünyanın farklı ülkelerindeki laparoskopi konusunda geniş tecrübeye sahip birçok değerli bilim insanının katılımıyla hazırlanan bu kitap, son derece kapsamlı ve eğitici bir içerik ile meslektaşlarımızın beğenisine sunulmaktadır. Amerika Birleşik Devletlerinden C.Y. Liu, Farr Nezhat, Ceana Nezhat, Camran Nezhat, Özgür Harmanlı, İngiltere'den Ertan Sarıdoğan ve Avustralya'dan Nesrin Varol'un katkılarıyla bu kitap daha da değer kazanmıştır.

"Laparoskopi: Klinik Uygulamalar ve Güncel Yaklaşımlar" kitabını ortaya koya bilmemizde bizimle paylaşacakları değerli zamanlarından fedakarlık eden ailelerimize, bilgileri ve emekleriyle kitabımızın var edilmesinde yanımızda yer alan, kitabın mimarları tüm bölüm yazarlarına minnettarlığımızı sunmak istiyoruz. Bu kitabın her aşamasında yanımız­da yer alan Op. Dr. Serkan Aydoğdu'ya ve kitabımızın dizgisinde ve basımında gösterdikleri özen ve titizlikten dolayı Büyükharf Tıp Yayınlarına ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Kitabımız kalbi meslek ve ülke aşkı ile dolu olan herkese armağan olsun.

Prof. Dr. Özay Oral
Op. Dr. Furkan Kayabaşoğlu

Benzer Ürünler